Napsugár csoport

Kissné Mizsei Anita óvodapedagógus: Anita néni
Kovács Bernadett óvodapedagógus: Detti néni
Vassné Koós Judit dajka: Judit néni

Mottónk: Mitől jó egy nap?

Attól, hogy képesek vagyunk meglátni a jót.
Hogy örülni tudunk.
És attól, hogy holnap is lesz egy nap.
Lehet, hogy még jobb, mint a mai.
                                                                     (Janikovszky Éva)

A mi csoportunk igyekszik hű lenni nevéhez, hiszen aki hozzánk betér, annak tavaszi napsugárként beragyogjuk a napját mosolyunkkal, jókedvünkkel, a ránk jellemző derűs, huncut légkörrel.

Életkorunk alapján már nagycsoportosok lettünk, mi vagyunk most a legnagyobbak az oviban.  Bármilyen is a nemek aránya nálunk, mi így is örömmel együtt tudunk játszani, még akkor is, ha néha vitatkozunk, vagy szomorúak vagyunk. Kedvenceink közé tartozik az építőjáték és autózás a szőnyegen, szerepjáték a babaszobában,- főleg az orvosos és a vendégvárós játék-, a puzzlek, kártyajátékok, kirakók, gyurmázás, színezés. Már önállóak vagyunk, kézmosásban, terítésben, öltözésben, rendrakásban. Sokat segítünk az óvónéniknek is.

Az óvónénik mindent megtesznek azért, hogy fejlődjenek képességeink. Minden nap szerveznek nekünk tevékenységeket, amiken szinte az egész csoport szívesen vesz részt. Ezeken a foglalkozásokon általában mesélünk, verselünk, kreatívkodunk, tornázunk, játszunk, énekelünk, mondókázunk, ismerkedünk környezetünkkel, gyűjtögetünk, sétálunk. Csupa fontos dolgot csinálunk, még ha kicsik is vagyunk, büszkék is ránk a szüleink nagyon.

Bevezették nálunk a Boldogságórákat, amikor ellátogat hozzánk Boldog Dóra a Boldogságvárából és óvónénivel együtt megtanít minket arra, hogyan kell szeretni, boldognak, hálásnak lenni a mi kis világunkban, és ezt hogyan tudjuk megmutatni másoknak is.

Alkalmanként aranyos kis műsorokat tanulunk jeles napokra, ünnepekre.

Sokat beszélgetünk, az óvónénik mindig meghallgatnak minket, nevetünk, viccelődünk, jól érezzük magunkat együtt.
Egyszóval minden napunk szeretetteljes, vidám, érdekes, mesés. Hiszen az óvoda egy mesevilág.

Várnai Zseni:
Új óvodás

Jött az óvodába ma egy új gyerek,
persze én mindjárt elébe megyek.
Miért állsz félre?
Itt senki se bánt!
Unalmas itt?
Néz csak ott az elefánt.
Kockaházat építenek amott a többiek,
te is nemsokára építhetsz ilyet.
Játsszál velünk együtt,
menjünk oda hát.
Nálunk minden gyerek jól érzi magát.